Timo Parvela i Elena Odriozola nominowani do Hans Christian Andersen Award 2024

Mamy wspaniałą wiadomość:

Timo Parvela, autor m.in. serii PATE oraz  współautor serii KEPLER62 i Elena Odriozola, ilustratorka książki USOA - DZIEWCZYNKA, KTÓRA PRZYLECIAŁA, zostali nominowani do Hans Christian Andersen Award 2024. 

Trzymamy kciuki za tę dwójkę!

---

Timo Parvela:

Fiński pisarz. Laureat nagrody „Finlandia dla dzieci i młodzieży”. Przez sześć lat pracował jako nauczyciel akademicki w szkołach podstawowych, od 1996 roku zajmuje się pisaniem.

Oprócz licznych książek dla dzieci napisał scenariusze telewizyjne zarówno dla widowni dziecięcej, jak i dla dorosłych, a także scenariusze dla fińskiego radia.

Więcej o serii PATE:

Patego, niezależnie od tego, czy pisze bloga, gra w piłkę lub łowi ryby, zawsze spotykają nieoczekiwane przygody. I to takie, których nikt sam by nie wymyślił. To historie o przejściowych kłopotach, szalonych pomysłach, niezwykłych marzeniach, szczęśliwych zbiegach okoliczności i o tym, że jak się ma przyjaciół, wszystko się musi udać. Ale uwaga! Niektóre z nich dosłownie mrożą krew w żyłach.Świetny, współczesny bohater, dużo absurdalnego humoru i atrakcyjna dla dzieci forma graficzna (szczególnie dla tych stawiających pierwsze kroki w czytaniu) – radość z czytania gwarantowana!

Wiek: 8+

Więcej o serii KEPLER62:

Seria napisana w duecie przez Tima Parvelę i Bjørna Sortlanda łączy w sobie elementy przygody, science-fiction i dystopii. Jest szybka, dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. W ciągu roku stała się międzynarodowym bestsellerem.

Gra Kepler62 skrywa w sobie tajemnicę…

Na ziemi kończą się zasoby, ludziom grozi zagłada. Rząd w tajemnicy szykuje kosmiczną misję. A nastolatki na całym świecie grają w arcytrudną grę komputerową „Kepler62”, która skrywa tajemnicę i… obietnicę. Wszyscy domyślają się, że na zwycięzców czeka coś wielkiego. Co? Nie wiadomo, bo nikt jeszcze nie przeszedł ostatniego poziomu…

„Kepler62” to świat, w którym obywatele dla bezpieczeństwa są stale monitorowani. To rzeczywistość, w której dzieci nie powinny się martwić, więc nie rozmawia się z nimi na trudne tematy, a na puszkę coli stać tylko najbogatszych. To też tajemnicza gra będąca zaproszeniem do niezwykłego wirtualnego świata i pogłoski o kosmicznej wyprawie. Czy to nie brzmi jak niezwykła przygoda?

Wiek: 10+

Elena Odriozola:

Urodziła się w Donostii (San Sebastián) w Kraju Basków w Hiszpanii. Jest ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Za swój trwały wkład w literaturę została uhonorowana Grand Prix na Biennale Ilustracji w Bratysławie.

Zilustrowała ponad 100 książek dla wydawnictw nie tylko z Hiszpanii, ale także z Francji, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Tajwanu.

Studiowała sztukę i dekoracje, jej pasją jest malarstwo. Ilustracje Odriozoli wyróżniają się delikatną kreską, lekkością, subtelnością formy oraz spokojną i stonowaną paletą barw. Odriozola, ilustrując, dopowiada historię, tworząc dzieło doskonałe, w którym tekst splata się z obrazem.

Więcej o książce USOA - DZIEWCZYNKA, KTÓRA PRZYLECIAŁA:

Kukułka to nazwa ptaka wędrownego, który pochodzi z Afryki. Usoa to baskijskie imię żeńskie, które na polski można przetłumaczyć jako Gołąbka.

Usoa, czyli Gołąbka, to imię dziewczynki, która przyleciała… z Afryki, z kraju ogarniętego wojną, w którym panował głód i niedostatek. Przyleciała samolotem – bez bagażu, zupełnie sama. Jedyne co miała, to list, który ściskała w dłoniach. Kto go napisał? Do kogo był adresowany? Czy pomoże jej znaleźć dom?

Historia, w której można znaleźć radość mimo smutku, miłość mimo straty i nadzieję. Opowieść uzupełniają delikatne, lekkie i subtelne ilustracje światowej klasy ilustratorki Eleny Odriozoli. 

Wiek: 6+

Produkty powiązane

Komentarze (0)

Na ten moment brak komentarzy
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.