Smirnovaitė

Marija Smirnovaitė urodziła się w 1978 roku na Litwie, studiowała w Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest wielokrotnie nagradzaną ilustratorką, ceramiczką i projektantką. Zilustrowała i opublikowała na Litwie ponad czterdzieści książek dla dzieci. A tak mówi o swojej profesji: „Uwielbiam rysować, ilustrowanie książek to najwspanialsza praca i zajęcie, o jakim mogłam marzyć”. Jej drugą pasją jest ceramika, która stanowi dla niej formę głębokiej medytacji. Zatapia się w niej na chwilę, gdy ilustracje do książki są już gotowe.

Najważniejszym miejscem inspiracji jest dla niej przyroda Litwy – lasy, wydmy, linia brzegowa, rzeki, jeziora. Najbardziej magicznym miejscem według niej jest potok Dūkšta niedaleko Wilna, kamienisty i niezwykle rwący, ale najpiękniejszy do spacerów rekreacyjnych[MW1] , bez względu na porę roku. Obecnie uczy się żeglować, choć na razie tylko po jeziorach, ale nawet niewielkie jezioro w bujnej wyobraźni może zamienić się w ocean.

Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.