Neringa Vaitkutė

Vaitkutė

Neringa Vaitkutė urodziła się na Litwie w 1974 roku, studiowała na Uniwersytecie Wileńskim, a obecnie pracuje jako nauczycielka biologii. Od 2013 roku pisze książki dla dzieci i młodzieży. Lubi podróżować samolotem, pociągiem i autobusem i szczerze podziwia każdy kraj, który odwiedza. Uwielbia czytać książki, oglądać seriale, leniuchować, spacerować po lesie i przeszukiwać antykwariaty. Ma kolekcję dziwnych antyków, którą każdego lata wzbogaca o nowe ciekawe znaleziska.

Swoje rękopisy pisze nocami, kiedy śpi jej rodzina i zwierzęta. Mówi, że to w półmroku i ciszy przychodzą jej do głowy najciekawsze myśli. Marzy o tym, by dowiedzieć się, czy we wszechświecie istnieje życie, czy obok ludzi naprawdę istnieje świat niewidzialnych mitycznych stworzeń i dlaczego przebywanie samotnie w nieznanej ciemności, nawet gdy jest się dorosłym, jest trochę przerażające. Na starość obiecuje przefarbować włosy na jasnozielony kolor, przeprowadzić się do odległej chatki w lesie, subtelnie czarować, a w wolnych chwilach dalej pisać dla dzieci i z radością czytać książki napisane przez innych.

Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.