• -13,50 zł
Czarna książka kolorów
Czarna książka kolorów

Czarna książka kolorów

31,50 zł 45,00 zł -13,50 zł
Brutto

Tekst: Menena Cottin
Przekład: Marta Jordan
Ilustracje: Rosana Faría

New Horizons Award 2007

Wymiary: 28 x 17 cm
Liczba stron: 20
Rodzaj: książka dla dzieci i dorosłych, język Brailla
Oprawa: twarda
ISBN 978-83-93298-42-6
Data premiery: 17.09.2012
Wiek: Dla przedszkolaków
Cena okładkowa: 45.00 zł

 

Czarne strony, czarne ilustracje, czarne znaki alfabetu Braille’a… I piękna opowieść o kolorach.

Czarna książka kolorów zabiera czytelnika do świata osób niewidzących. Otwiera przed nim nowe przestrzenie dla zmysłów, wyobraźni i emocji. Wystarczy zamknąć oczy i przeciągnąć dłonią po stronach.

Tomek jest niewidomy, nie widzi kolorów, ale to nie znaczy, że nic o nich nie wie. Są dla niego tysiącem smaków, zapachów, dźwięków i emocji. Czytając jego opowieść o kolorach, czytelnik uczy się tego, jak można patrzeć, nie widząc – bo Tomek potrafi kolory poczuć, dotknąć i usłyszeć, a czasem nawet spróbować. Z czarnych stron wyłaniają się wypukłe ilustracje i tekst napisany alfabetem Braille’a, umożliwiając czytelnikowi sensoryczne poznanie treści. Czytając tę opowieść, zaczyna się widzieć więcej, a umysł i zmysły otwierają się na nowe doświadczenia.

Czerwień jest kwaśna jak niedojrzałe truskawki i słodka jak arbuz. Żółty smakuje jak musztarda, ale jest miękki jak piórko małego pisklęcia. Niebieski to kolor nieba, gdy latają latawce. Z czerni wyłania się piękna tęcza kolorów!

W wyobrażeniu autorki książka jest też historią o przyjaźni między dwoma chłopcami, których różni tylko jedna rzecz – widzenie-niewidzenie. To przyjaciel opowiada o tym, jak Tomek widzi kolory.

Na podstawie książki opracowany został scenariusz lekcji, który nauczyciele i bibliotekarze mogą bezpłatnie pobrać ze strony wydawnictwa. Zaproponowane w nim proste ćwiczenia pomogą oswoić temat i wprowadzić dzieci w świat osób niewidzących przez doświadczenie. Na taką lekcję można zaprosić osobę niewidzącą, która odpowie na najważniejsze pytania.

Czarna książka kolorów otrzymała New Horizons Award w 2007 roku na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii. Jest przetłumaczona na 18 języków.

Patronat:

niewidzialna-wystawa.webp ministerstwo-kultury.webp

Książka ukazała się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

9788393298426
914 Przedmioty
Nowy
9788393298426
9788393298426
Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.
Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.