Franek, Frania & Felix

FRANEK, FRANIA & FELIX

Seria dwujęzycznych kartonówek dla najmłodszych skonstruowana w taki sposób, by otwierała na kontakt z językiem obcym oraz – a może przede wszystkim – dawała przyjemność z obcowania z książką. Książki można czytać po polsku lub po angielsku, a także puścić wodze fantazji i tworzyć własne historie o sympatycznych bohaterach.

Seria bazuje na intuicyjnej (zdaniowej) metodzie nauki angielskiego. Do każdej książki dołączone jest nagranie wykonane przez profesjonalnych lektorów, dostępne za pomocą kodu QR.

Zabawne ilustracje, zagadki i łatwe do zapamiętania zwroty zaproponowane w książkach sprawiają, że nauka angielskiej składni, melodii języka i przydatnych zwrotów jest lekka i przyjemna. Dodatkowo każda ilustracja skrywa niespodziankę. Frankowi i Frani towarzyszy kot Felix, który bardzo lubi się chować. Czy dzieciom uda się go znaleźć? Słuchając rodzica lub lektora, dzieci intuicyjnie poznają zasady angielskiej składni i wiele przydatnych zwrotów.

W planach wydawniczych jest w sumie 10 tytułów: Ciało, Zwierzęta domowe, Rodzina, Dzikie zwierzęta, Warzywa, Zabawa, Zmysły, Pojazdy, Plac zabaw oraz Magiczne słowa.

Książki przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych, dzięki temu żyje dwukrotnie, a dziecko może z ukochaną książką pozostać na dłużej.

Kartonowe strony, poręczny format, piękne ilustracje oraz bardzo pomysłowy i świadomie skonstruowany tekst oparty na prostych powtarzalnych strukturach zdaniowych czynią z serii idealną pozycję dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia – opowiada Dorota Lipińska, ekspertka w dziedzinie literatury dziecięcej i młodzieżowej przez kilka lat związana z Polską Sekcją Ibby.

Drugie życie książki otrzymują gdy dziecko skończy 2-3 lata. Są wtedy niebywale chłonne, zachłannie poznają świat, a ich motywacja i struktury poznawcze są niezwykle aktywne! Wciąż uczą się także języka rodzimego, znaczenia wyrazów, zasad gramatycznych, dźwięku i melodii. To idealne warunki, aby zupełnie naturalnie zainspirować je także językiem obcym i zacząć kształtować ich językową intuicję. To doskonały moment na rozpoczęcie osłuchiwania się z dźwiękami nowego języka i strukturą angielskich zdań a także ćwiczenie wnioskowania znaczenia z kontekstu – wyjaśnia Monika Ufel, właścicielka szkoły językowej, metodyczka oraz ekspertka w rozwijaniu naturalnego potencjału u dzieci i dorosłych. I dodaje, że seria „Franek, Frania & Felix” jest idealnym narzędziem do nauki poprzez zabawę.

Każda książka zawiera także pomysłowe i łatwe do wykonania zadanie aktywnościowe dla dziecka oraz wskazówki dotyczące nauki języka obcego dla opiekuna.

Miłego czytania!

Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.