Gapiszon i...
Gapiszon i...
Gapiszon i...
Gapiszon i...

Gapiszon i...

42,00 zł
Brutto

Tekst: Bohdan Butenko
Ilustracje: Bohdan Butenko
Wymiary: 145 x 160 mm
Liczba stron: 48
Rodzaj: książka kultowa dla wszystkich
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-68060-00-3
Data premiery: marzec 2024
Wiek: dla wszystkich

Cena okładkowa: 42 zł

 

Kultowy bohater i TRZY ZUPEŁNIE NOWE historie!

Gapiszon miał wiele imion. Po angielsku nazywał się Scatterbrain, po francusku Nigaudin, po litewsku Pupikas. W tej książce poznacie przygody Zipfelzapfela… Ciekawe, w którym kraju występował pod tym imieniem? Premiera trzech nigdy niepublikowanych w Polsce komiksów Bohdana Butenki Gapiszon i… odbędzie się 23 marca w dwóch miastach równolegle: w Warszawie, podczas Małego Konesera – jedynej w Polsce imprezy targowo-festiwalowej poświęconej wyłącznie literaturze dla dzieci, oraz w Krakowie, podczas 13. Krakowskiego Festiwalu Komiksu!

 

Gratka dla miłośników Bohdana Butenki!

  • Gapiszon i rośliny,
  • Gapiszon i piłka
  • oraz Gapiszon i kostium królika

seria z przygodami Zipfelzapfela (takim imieniem przedstawiał się niemieckim dzieciom Gapiszon) ukazała się w NRD w połowie lat 80. XX wieku.

 

Bohater pojawia się w krótkich, slapstickowych scenach. Żywe kolory ilustracji z pewnością przykują uwagę najmłodszych, a parafilmowe historyjki rozwiną ich wyobraźnię i nauczą czytania narracji obrazkowej.

Po latach, szykując w Muzeum Karykatury wystawę Butenko dla małych i dużych [2023], odnaleźliśmy oryginalne plansze z niemieckich wydań (wraz z ręcznym projektem składu) w archiwach rodziny autora. Wszystko idealnie zachowane i gotowe do druku – mówi Michał Rzecznik, kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca rysunków satyrycznych, ilustracji i murali, współautor komiksów dla dzieci i młodzieży, a także kurator wystawy Butenko dla małych i dużych w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Plansze zostały starannie zeskanowane, by w pełni zachować piękno oryginałów, pozostawiając fakturę papieru oraz drobne niedoskonałości barw wynikające z jakości materiałów, którymi w latach 80. dysponował Bohdan Butenko.

 

Premierze książki będzie towarzyszyła wystawa ilustracji z książki. Wszyscy mali i więksi goście będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Gapiszonem.  

Gapiszon-wystawa3.webp

Gapiszon-wystawa4.webp

Gapiszon-wystawa5.webp

Gapiszon-wystawa6.webp

Gapiszon-wystawa7.webp

Gapiszon-wystawa8.webp

---

Patronaty:

Muzeum Karykatury   fundacja-la-fontaine.webp

9788368060003
1579 Przedmioty
978-83-68060-00-3
9788368060003
Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy ulubionych

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.