• -7,40 zł
Idol. Mikołaj Kopernik
Idol. Mikołaj Kopernik
Idol. Mikołaj Kopernik
Idol. Mikołaj Kopernik
Idol. Mikołaj Kopernik
Idol. Mikołaj Kopernik

Idol. Mikołaj Kopernik

Nakład wyczerpany
29,60 zł 37,00 zł -7,40 zł
Brutto

Tekst: Justyna Styszyńska
Ilustracje: Justyna Styszyńska
seria IDOL
Wymiary: 26 x 35 cm
Liczba stron: 28
Rodzaj: książka dla dzieci z naklejkami
miękka
ISBN 978-83-947309-6-3
Data premiery: 01.06.2018
Wiek: 9-11 lat
Cena okładkowa: 37.00 zł

 

Czy nazwisko Kopernik coś oznacza? Jakie tajemnice skrywała jego pracownia? Czy dziś, patrząc w niebo, widzimy te same gwiazdy, które on widział? 

Mikołaj Kopernik był wielkim astronomem. To prawda, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był człowiekiem renesansu. Warto dowiedzieć się o nim więcej.

„IDOL” to seria książek interaktywnych dla dzieci w wieku szkolnym opowiadających o wielkich postaciach z historii, które wniosły cenny wkład do światowej nauki, kultury czy sztuki i mogą być wzorem do naśladowania. Książka w przystępnej i bardzo atrakcyjnej formie przedstawia życie i pracę Mikołaja Kopernika, ale nie tylko. Autorka zabiera czytelników w prawdziwą podróż w czasie do Polski epoki renesansu.

Dzieci znajdą w książce między innymi opis Torunia z XV wieku, zobaczą Mikołaja Kopernika przy pracy namalowanego przez Jana Matejkę, dowiedzą się, jak funkcjonowały ówczesne uniwersytety, jakie metody leczenia uważane były za skuteczne i ile były warte dukaty oraz dlaczego teoria heliocentryczna uważana jest za przełomową w dziejach ludzkości. A że Kopernik był także strategiem wojskowym i żył w czasach, gdy po ziemi chodzili rycerze, o nich też dowiedzą się co nieco.

Opowieść o Mikołaju Koperniku przeplata się z zadaniami i rozbudzającymi ciekawość wyzwaniami kreatywnymi, dzięki którym czytelnik na chwilę może poczuć się jak wielki astronom i naukowiec. Zeszyt zawiera NAKLEJKI. Wśród propozycji ćwiczeń jest kolorowanie, wyklejanie, planowanie, szukanie różnic oraz projektowanie.

Dotychczas w serii ukazały się tytuły: Idol. Maria Skłodowska-Curie oraz Idol. Frida Kahlo.

 

Wydanie książki zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ministerstwo-kultury.webp

Patroni:

fundacja-aleksandra-jablonskiego.webp tvp-abc.webp egaga.webp qlturka.webp

9788396796073
Nowy
9788396796073
9788396796073
Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.