• -7,40 zł
Idol. Pola Negri
Idol. Pola Negri
Idol. Pola Negri
Idol. Pola Negri

Idol. Pola Negri

Nakład wyczerpany
29,60 zł 37,00 zł -7,40 zł
Brutto

Tekst: Marta Kowerko-Urbańczyk
Ilustracje: Justyna Styszyńska
Wymiary: 26 x 35 cm
Liczba stron: 28
Rodzaj: książka dla dzieci z naklejkami
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-950870-2-8
Data premiery: 13.04.2019
Wiek: 9-11 lat
Cena okładkowa: 37.00 zł

 

Gdy była dziewczynką, miała jedno marzenie – chciała tańczyć i występować przed publicznością. Zrobiła wszystko, żeby je spełnić. Została więcej niż tancerką, czy sławną aktorką. Stała się legendą, wizytówką nie tylko polskiego, ale również światowego niemego kina. 

IDOL. Pola Negri wprowadzi czytelników w świat początku XX wieku. Życie i osiągnięcia artystki przedstawione są na tle epoki i wzbogacone o ciekawostki dotyczące kultury i sztuki ówczesnych lat. Książka ukazuje magię czasów, w których po ulicach Warszawy, Berlina czy Nowego Jorku jeździły dorożki, a samochody były rzadkością. Na parkietach królował wówczas szalony taniec apasz, a w kinie do filmu przygrywał pianista.

Jak naprawdę nazywała się Pola Negri? Czy przesadzona mimika była w niemym kinie konieczna? Czym różni się dramat od komedii?

Dzięki kodom QR czytelnik będzie mógł obejrzeć fragment filmu niemego „Bestia” z udziałem aktorki i sprawdzić, czy i dziś (jego zdaniem) miałaby szansę na sukces.

Opowieść o legendzie kina jest doskonałym pretekstem do poznania historii kinematografii, a także o tym, jak na przestrzeni lat zmieniały się technika, sprzęt i wymagania wobec aktorów i ekipy filmowej, a także o różnych gatunkach filmów. Trudno uwierzyć, że kiedyś aktorka sama się malowała i sama szyła stroje, w których później grała. Dzieci dowiedzą się również, kto wymyślił kinematograf, jak wygląda plan filmowy i na czym polega praca różnych osób zaangażowanych w produkcję filmu (lub przedstawienia), na przykład kaskadera, operatora czy rekwizytora, a także będą mogły wymyślić własne sceny z filmu

Pola Negri to kolejna już książka interaktywna serii IDOL,w której znajdziecie naklejki oraz wiele ciekawych zadań do wykonania.

Wydanie książki zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ministerstwo-kultury.webp

Patronem książki jest:

fina.webp

 

 

 

9788395087028
Nowy
9788395087028
9788395087028
Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.