• -3,80 zł
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu
Kot o burczącym brzuchu

Kot o burczącym brzuchu

34,20 zł 38,00 zł -3,80 zł
Brutto

Dostępne także jako:

Tekst: Magdalena Hai
Przekład: Iwona Kiuru
Ilustracje: Teemu Juhani
Format: 170x240 mm
Liczba stron: 48
Rodzaj: książka dla dzieci
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-966090-8-3
Data premiery: luty 2023
Wiek: 8+
Cena: 38 zł

 

Była sobie raz malutka dziewczynka, która spotkała wielkiego kota. A temu kotu przeraźliwie burczało w brzuchu. Im więcej jadł, tym bardziej był głodny. Pożarł już zwierzęta i ludzi, lasy i pola, wsie i miasta, a nawet gwiazdy i planety. Wypił całą wodę z rzek i mórz… Ale czy jedno stworzenie ma prawo zjeść cały świat?

Czy dziewczynce uda sprawić, że brzuch kota przestanie burczeć? Czy może kot pożre dziewczynkę? I czy w ogóle jest lekarstwo na niekończący się głód?

Niezwykła, uniwersalna opowieść-baśń o zachłanności, która może unicestwić świat i o tym, że dziewczynki mają w sobie wielką moc, nawet te najmniejsze. Tekst uzupełniają nastrojowe, monochromatyczne i pełne zaskakujących detali ilustracje Teemu Juhaniego. Propozycja nie tylko dla dzieci.

Książkę polecają:

kosmos-dla-dziewczynek.webp aktywne-czytanie.webp

***

Książka wydana w ramach projektu GRAMY W ZIELONE.

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

Przygotowanie aplikacji do programu Kreatywna Europa dotyczącej projektu „Gramy w zielone” zostało dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

dofinansowanie-ue.webp ministerstwo-kultury.webp

Partnerami projektu są:

fundacja-la-fontaine.webp punkt-forlag.webp

 

 

9788396609083
958 Przedmioty
Nowy
9788396609083
9788396609083

Baśniowa i odrobinę filozoficzna historia zatrzymuje na chwilę. Nie tylko samą opowieścią, która faktycznie skłania do refleksji, bo ile można zjeść? Ile można chcieć? Jak zaspokoić apetyt dosłownie rosnący w miarę jedzenia?

Anna Jankowska, Aktywne czytanie

Nareszcie!  - To pierwsze, co ciśnie się na usta po przeczytaniu książki Magdaleny Hai. To książka jakiej bardzo brakowało na polskim rynku wydawniczym, pomimo tego, że jest on szeroki i głęboki jak ocean, a wydawcy zadbali o to, by znalazły się na nim książki na każdy temat (...). Przeczytajcie tę baśń o konsumpcjonizmie dla własnej przyjemności, bo coś tak mądrego, a jednocześnie pięknego nie zdarza się często. Zostawi Was ona z nadzieją, że mali ludzie mogą ocalić świat, ale myślę, że warto ich w tym celu karmić takimi baśniami jak ta. 

Agnieszka Karp-Szymańska, Czasdzieci.pl

Miły kotek, rezolutna dziewczynka, baśniowy świat pachnący przygodą? Nie dajcie się oszukać. W środku rządzi głęboka metafora i mocne przesłanie. Przygotujcie się na petardę.

Mała czcionka

To moja pierwsza baśń i jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Jest to baśń o zachłanności i o małej rzeczy, która może dużo zmienić. To bardzo ciekawa opowieść, trochę mroczna i tajemnicza, ale z pozytywnym zakończeniem. 

Mali czytelnicy

Więcej, nieustannie więcej, bo chcę, bo potrzebuję, bo ja i inny nikt. Konsumować, pochłaniać, ale czy to równa się szczęśliwym byciu?

Ta lektura w baśniowym klimacie, podejmuje temat ważki, który rzadko na łąkach dziecięcej literatury wyrasta. 

Żyj bardziej

Bardzo ładna przypowieść, a wręcz baśń traktująca o zachłanności, która pochłania wszystko wokół nas. O tym, jak nieopanowanie i pycha sprawiają, że chcemy więcej, nie możemy się powstrzymać. Czasami jednak wystarczy jedna iskra, by przejrzeć na oczy. Obecność w naszym życiu kogoś, komu będzie na nas zależeć i kto nada naszemu życiu nowy cel.

Książka zamiast kwiatka

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.