• -8,40 zł
Kwiecień plecień
Kwiecień plecień

Kwiecień plecień

33,60 zł 42,00 zł -8,40 zł
Brutto

Dostępne także jako:

Tekst: Mette Vedsø
Przekład: Edyta Stępkowska
Liczba stron: 160
Rodzaj: powieść dla nastolatków
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-962038-1-6
Data premiery: wrzesień 2021
Wiek: 12+
Cena okładkowa: 42.00 zł

Przeczytaj fragment

 

Podczas lekcji angielskiego 16-letnia Pi nagle upada.

Wszystko staje się czarne.

Zawroty głowy.

I bum.

Diagnoza: zaburzenia lękowe.

Rodzice Pi chcą dla córki tylko tego, co najlepsze, więc zapisują ją na terapię, aby jak najszybciej poradziła sobie z kryzysem, wróciła do szkoły i do normalnego życia. Jednak to nie działa.

Pi nie spieszy się z powrotem do zdrowia, za to opowiada własną historię. Zaprzyjaźnia się z trzema niezwykłymi osobami mieszkającymi w jej blogu – starszą panią Gillian Brown oraz Biancą i jej upośledzoną umysłowo córką Vicky – mądrymi codzienną mądrością, serdecznymi i wcale nie doskonałymi kobietami. Dziewczyna przygląda się ich codzienności i korzysta z tej relacji bardziej, niż z jakiejkolwiek terapii, a że okazuje się sprytną i bystrą obserwatorką, odkryje, że na życie można spojrzeć z zupełnie innej strony.

Poruszająca, opowiedziana z perspektywy nastolatki historia dotyka istoty zaburzeń lękowych, z którym coraz częściej borykają się młodzi ludzie. Skłania do refleksji, pozwala na zrozumienie, uruchamia wyobraźnię i… daje nadzieję. Propozycja wartościowa zarówno dla młodych czytelników, jak i dla rodziców.

Książka zdobyła nagrodę White Ravens 2020

 

Polecają:

sens-psychologia.webp czas-dzieci.webp

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

kreatywna-europa.webp

9788396203816
1435 Przedmioty
Nowy
9788396203816
9788396203816

Zwykle bardziej boimy się tego, na co nasz wpływ jest ograniczony lub nie mamy go wcale. Dzieciom oraz nastolatkom bardzo trudno jest pokazywać prawdziwe Ja.  A przecież udawanie kogoś innego przeszkadza otwartości i autentyczności oraz utrudnia budowanie adekwatnego obrazu siebie. Czytelnik, który towarzyszyć będzie Pi, prawdopodobnie odnajdzie w nich cząstkę siebie. Ta wspólnota doświadczeń może pomóc mu doświadczyć ulgi wynikającej z obsetwacji, że "inni też tak mają".

"Newsweek. Psychologia nastolatka"

Bardzo życiowa książka, bez tematów tabu, taka, której na pewno szybko nie zapomnimy. Historia jest ciekawa, wzruszająca i w pewnym sensie piękna. Porusza wiele trudnych tematów, ale robi to w mądry i subtelny sposób.

Mali czytelnicy

Absolutnie przecudowna okładka, jestem zakochana.

Porusza też szereg naprawdę ważnych tematów, które nie mają wielu reprezentantów wśród książek, szczególnie dla dzieci i młodzieży: ataki paniki, niepełnosprawność. Jestem ogromną fanką nietypowych narracji, więc przy tej byłam w swoim żywiole: dostajemy interesująco podzielone rozdziały, a głosem jest 16-letnia Pi.

Panna Fox

Mette Vedsø ma oko do subtelności ludzkiej psychiki. Uchwyca ulotne momenty, które mogą wydawać się pozbawione znaczenia, ale budują rzeczywistość jednostki. (...) Powieść, która sprawiła, że rozsypałam się i poskładałam na nowo. Wypełniona szczerością życia. Bólem, który można przekuć w coś piękniejszego. Oraz ogromem czułości.

Czytajacamewa

Opowieść o tym co niewidzialne, a jednak tak bardzo odczuwalne. (...) Dla młodzieży, ale i rodziców. Prosta, niespieszna, bez tabu. Bo depresję warto dostrzegać, mówić do niej na "ty", żeby oswoić. Iść z nią do tych, którzy wiedzą o niej więcej, bez wstydu. Żeby móc żyć bardziej.

Żyj bardziej

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.