• -7,60 zł
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo
Maleńkie królestwo

Maleńkie królestwo

30,40 zł 38,00 zł -7,60 zł
Brutto

Tekst: Etgar Keret
Ilustracje: Tami Bezaleli
Przekład: Agnieszka Maciejowska
Wymiary:
Liczba stron: 36
Rodzaj: książka dla dzieci
Oprawa: twarda
Data premiery: 15 września 2021
Wiek: 8+
Cena okładkowa: 38 zł

 

Wydawałoby się, że wspaniale jest być królem, wydawać królewskie dekrety, być witanym i oklaskiwanym. Ale czasem ceną, jaką przychodzi zapłacić za wszystkie zaszczyty, jest dojmująca samotność... A nikt nie chce zostać sam. Nawet król.

W maleńkim królestwie żyli spokojnie Król Dobre Serce, jego Mądry Doradca i dwóch zwykłych ludzi, którzy pracowali na polu truskawek. Zdarzyło się jednak tak, że poddani odeszli (w poszukiwaniu miłości, przyjaźni, rodziny), a król i doradca zostali sami. Listy od szczęśliwych byłych poddanych przyjęli z mieszanymi uczuciami – wszak bez poddanych nie ma królestwa…

Maleńkie królestwo wybitnego pisarza, jednego z mistrzów izraelskiej i hebrajskiej sztuki słowa to poetycka, wielowarstwowa opowieść o mądrości, współczuciu, prawdziwych emocjach, samotności oraz o szczęściu, które daje prawdziwa przyjaźń. Perełka współczesnej literatury.

Książkę poleca:
polin.webp

9788396083968
2209 Przedmioty
Nowy
9788396083968
9788396083968

Duzi! Czytajcie Małym Maleńkie Królestwo, opowiadanie ciepłe jak ulubiona poduszka, mądre jak sowa i głębokie jak morze. Mali! Każcie Dużym czytać sobie Maleńkie Królestwo. Nie tylko otworzą oczy na już dawno zamglone własne dzieciństwo, ale zobaczą o wiele więcej w dorosłym świecie.

Nikt nie pisze opowiadań jak Etgar Keret. Rzadko tworzy dla dzieci, albo lepiej – niecodziennie odbiorcą jego literatury są również dzieci. Ale kiedy to robi, pisze nie tylko umysłem i artystyczną wrażliwością, lecz również emocjami oraz sercem. Wszak jest czułym ojcem i wujem.

Paweł Smoleński (reporter i przyjaciel autora)

Maleńkie królestwo jest książką wybitną… Mądra, zaskakująca, przepiękna to historia, w której równie ważne jak tekst są ilustracje (…). Jeśli mają Państwo taką półkę z książkami, które  teoretycznie są dla dzieci, ale towarzyszą Państwu przez całe życie, to Maleńkie któlestwo Etgara Kereta w tłumaczeniu Agnieszki Maciejowskiej powinno mieć na tej półce wyjątkowe miejsce. Taki maleńki apartament dla VIPów.

Magda Mikołajczuk, Polskie Radio | Jedynka

Ta opowieść jest wyjątkowa, pokazuje sile przyjaźni i hierarchię wartości życiowych. Wybory czasem trudne mogą być początkiem czegoś nowego i piękniejszego. Ta książka mówi także o potrzebie zmiany i parciu w przód nie oglądając się na to co było. Całości dopełniają absolutnie zachwycające ilustracje, głębokie i przejmujące.

Mali książkomani

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.
Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.