• -8,00 zł
Mój brat ściga dinozaury
Mój brat ściga dinozaury

Mój brat ściga dinozaury

38,00 zł 46,00 zł -8,00 zł
Brutto

Tekst: Giacomo Mazzariol
Przekład: Barbara Kowalewska
Wymiary: 143 x 205 mm
Liczba stron: 184
Rodzaj: książka dla dzieci
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-68060-07-2
Data premiery: czerwiec 2024
Wiek: 12+

Cena okładkowa: 46 zł

Przeczytaj fragment

 

Historia moja i Giovanniego, który ma jeden chromosom więcej.

Opowieść o Giovannim, który uśmiecha się od ucha do ucha, uwielbia dinozaury, tańczy w miejscach publicznych i ma o jeden chromosom za dużo. To także historia Giacomo, który miał 5 lat, gdy rodzice powiedzieli mu, że będzie miał wyjątkowego młodszego brata. Wydawało mi się wtedy, że brat będzie superbohaterem. Rzeczywistość różniła się od wyobrażeń, a rozpoznanie supermocy Giovanniego zajęło mu wiele lat. Autobiograficznna powieść napisana przez autora, gdy miał 19 lat.

Giacomo Mazzariol napisał powieść o dorastaniu, w której nie musiał niczego wymyślać. Książka, która zadziwia, wzrusza, bawi i zmusza do myślenia.

---

Patroni:

stowarzyszenie-bardziej-kochani.webp  

9788368060072
1520 Przedmioty
978-83-68060-07-2
9788368060072

Czytałam, płacząc i śmiejąc się na zmianę. Przeżywając historię Giacoma i Giovanniego, widziałam moich synów: Krystiana z zespołem Downa i o sześć lat starszego Aleksa – czy to przypadek, że są tacy podobni do braci w książce? I chociaż Krystian ma już lat szesnaście, to po raz pierwszy widziałam go oczami mojego starszego syna i czułam jego sercem. Giovanni to piękny, sercem namalowany obraz dziecka z zespołem Downa. Książkę polecam wszystkim rodzicom, do wspólnego czytania z dziećmi, a także do oswajania niepełnosprawności w placówkach edukacyjnych. Książka jest prawdziwa, mądra i magiczna!

Agata Komorowska, konsultantka i coach kryzysowy, ekspertka rodzicielska, autorka poradników, a prywatnie mama czwórki dzieci, a wśród nich syna z zespołem Downa

Palec skaleczysz – cała ręka boli. To polskie przysłowie, a nie jak twierdził Grigorij Saakaszwili, gruzińskie. Oddaje ono doskonale sytuację rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem, w tym sytuację rodzeństwa. Rodzeństwo ma niestety przechlapane, nie zawsze jest tak pogodnie jak w książce. Bywa, że niepełnosprawność jednego dziecka zasłania rodzicom cały świat, w tym potrzeby pozostałych dzieci. I robi się niewesoło. Ale tymczasem cieszmy się klimatem i humorem książki, osobliwą medytacją w intencji dobroci: „gdy już go nie będzie, obejmę każdą osobę, kimkolwiek by była, tak jak on to robił”.

Andrzej Suchcicki, Stowarzyszenie Bardziej Kochani

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.