• -8,80 zł
Prawdziwe życie. Tom 1. Odłączenie
Prawdziwe życie. Tom 1. Odłączenie

Prawdziwe życie. Tom 1. Odłączenie

35,20 zł 44,00 zł -8,80 zł
Brutto

Dostępne także jako:

Tekst: Maiwenn Alix
Przekład: Przemysław Szczur
Format: 145x205 mm
Liczba stron: 368
Rodzaj: fantastyka, antyutopia, dla młodzieży
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-962738-3-3
Data premiery: maj 2022
Wiek: 14+
Cena okładkowa: 44 zł
Książka będzie również jako ebook i audiobook.
Przeczytaj fragment

 

Spośród wszystkich snów, te o narodzinach systemu są najważniejsze. Pozwalają wierzyć, że innej możliwości nie było...

Wyobraź sobie świat, w którym każdy może komunikować się z innymi za pomocą myśli. Świat, w którym nocami można śnić „sny na jawie” tak realne, że stanowią oddzielną wirtualną egzystencją, równoległą z codziennym życiem. Świat bez przemocy, w którym wszystkie związki opierają się na harmonii i trosce. A teraz wyobraź sobie, że by Cię od niego odłączono…

W postapokaliptycznej przyszłości, ludzie żyją w małych osadach, pracując nad regeneracją zniszczonych ekosystemów. Połączeni są z Systemem, który umożliwia komunikowanie się w myślach oraz śnienie snów na jawie tak realnych, jak prawdziwe życie… System zapewnia wiedzę, technologię i bezpieczeństwo, żeby świat mógł się odrodzić w pokoju. I decyduje. I to jest dobre dla wszystkich.

Świat stworzony przez autorkę to misternie skonstruowana antyutopia, która stawia przed czytelnikami pytania o istotę wolności i przyszłość planety. Mocna historia z silną bohaterką powoli odkrywa przed czytelnikiem kolejne sekrety Systemu i sprawia, że wizja tego co dobre, a co złe ulega totalnemu przeobrażeniu.

Uwaga! System wciąga od pierwszej strony! Nagroda na festiwalu Utopiales Jeunesse, festiwal science fiction.

Książka została wydana w ramach projektu Książki do zadań specjalnych.

Książkę polecają:

nowa-fantastyka.webp efantastyka-fenix.webp

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

kreatywna-europa.webp

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

promesa.webp

 
9788396273833
1190 Przedmioty
Nowy
978-83-962738-3-3
9788396273833

Prawdziwe życie odwraca pojęcie dobra i zła, zabierając czytelnika w obszar niejednoznacznych szarości. To niezwykle udany debiut z dobrze dopracowanym światem i interesującym zestawem bohaterów, bo czy emocje przeżywane w idealnie skonstruowanym śnie różnią się tak bardzo od tych na jawie?

Nowa Fantastyka (Agnieszka Włoka)

Ujęła mnie postać głównej bohaterki, Lani była bardzo silną młodą kobietą, która zaczyna dostrzegać to, co dzieje się dookoła. Nie można nie dostrzec tutaj drogi, którą zdajemy się podążać sami. Zapatrzeni w technologię często zapominamy, jaka przyjemność płynie z rozmowy z drugim człowiekiem, jakbyśmy wpadli w wir komunikatorów, które miały jedynie ułatwić kontakt z drugą osobą, a nie całkowicie go pochłonąć.

Śnieżnooka

Książka niewątpliwie zmusza do myślenia. Nie sposób zgadnąć, co jest prawdą, a co manipulacją, czy ułudą. Życie w idealnym świecie nastręcza wielu problemów i czytelnik w końcu musi sobie zadać pytanie, który ze światów jest naprawdę idealny. Walka z emocjami może być trudniejsza niż zaprogramowane myśli, a prawda okazuje się wyzwaniem. Potrzeba otwartego umysłu, aby wejść do świata tej powieści i zrozumieć jej najważniejsze przesłania.

Książki w eterze

Prawdziwe życie to bardzo dobra, mocna, wciągająca historia, którą błyskawicznie się czyta, a jeszcze lepiej byłoby zobaczyć jej ekranizację, bo jestem pewna, że efekty specjalne zapierałyby dech. Silna bohaterka, stworzony od podstaw nieszablonowy świat, dynamiczna, pełna zwrotów akcja plus kiełkujący romans sprawiają, że lektura tej powieści to prawdziwa przyjemność. Powieść wciąga i czyta się ją szybko, ale to właśnie zakończenie sprawia, że chcemy natychmiast sięgnąć po kolejną część. Serdecznie polecam. 

Maitiri_books

Interesująca książka dla współczesnej młodzieży. Tekst wciąga od pierwszej strony.

Angorka (MK)

Dla kogo jest Prawdziwe życie? Z całą pewnością dla ludzi myślących, o bardzo otwartych, ale i krytycznych umysłach. Dla bardzo dorosłej młodzieży i dorosłych. To powieść fantastyczna, więc dla fanów fantastyki.

W roli mamy

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.