O co poprosiłaby ludzi złota rybka, gdyby mogła wypowiedzieć trzy życzenia?

Czym dla człowieka jest natura?

I jaka przyszłość czeka nas i planetę, jeśli nie zaczniemy się zmieniać?

Książki z projektu projekcie GRAMY W ZIELONE to idealna propozycja dla tych, którym los planety nie jest obojętny – dla młodych podróżników, badaczy, ekologów, miłośników przyrody i… przygody. Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o klimacie, środowisku naturalnym, które nas otacza, i jego mieszkańcach, a także o tym, co każdy – duży czy mały – może zrobić dla Ziemi, żeby wszystkim jej mieszkańcom żyło się lepiej.

Problemy dotyczące zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatycznych dotyczą tak Europy, jak i całego świata. Ludzie muszą to zrozumieć i się zmienić – mamy nadzieję, że książki, które tu polecamy przyczynią się do tego. W nich natura jest równie ważna, co przygody bohaterów, a czasem najważniejsza.

SZKOŁY I BIBLIOTEKI

Nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i wszystkich dorosłych zawodowo lub z pasji zajmujących się dziećmi lub młodzieżą, zapraszamy na stronę SZKOŁY I BIBLIOTEKI, gdzie znajdują się opracowane na podstawie wybranych książek SCENARIUSZE lekcji i warsztatów, zestawy PYTAŃ dla DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI oraz GRY ONLINE, dzięki którym spotkanie z bohaterami książek będzie jeszcze ciekawsze. Wszystkie sprawdzą się jako dodatkowe interaktywne materiały edukacyjne.

AUTORZY I TŁUMACZE O KSIĄŻKACH

Wydanie książek jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

Przygotowanie aplikacji do programu Kreatywna Europa dotyczącej projektu „Gramy w zielone” zostało dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

dofinansowanie ue

 

ministerstwo kultury

Partnerami projektu są:

fundacja la fontaine

 

punkt forlag

Te książki także dają do myślenia:

Książki do zadań specjalnych

Bliskie dalekie sąsiedztwo

Książki o przyrodzie i jak o nią dbać

Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.