Wydawnictwo powstało w 2011 roku.

Zaczęło się od „Czarnej książki kolorów”. Czekałyśmy aż ktoś ją wyda po polsku, a w końcu zrobiłyśmy to MY. Potem doszłyśmy do wniosku, że jest wiele książek niewydanych, tematów nieporuszonych, historii nieopowiedzianych, i tak powoli książka po książce stworzyłyśmy portfolio ponad 100 tytułów. Wydajemy książki, które same chciałybyśmy czytać naszym dzieciom.

Czytelników traktujemy z szacunkiem.

Nasze książki opowiadają mądre historie, a przy okazji zachwycają szatą graficzną.

Nie boimy się trudnych tematów, skomplikowanych emocji, różnic kulturowych, niepełnosprawności, przełamywania tabu. Bohaterowie naszych książek mają czyste serca i otwarte umysły, nie ulegają stereotypom i mają fantazję – nie da się ich nie lubić.

Wspieramy polskich autorów.

W naszym katalogu znajduje się wiele tytułów napisanych lub zilustrowanych przez polskich twórców, m.in.: Joannę Bartosik, Kasię Walentynowicz, Justynę Styszyńską, Annę Paszkiewicz, Michała Rzecznika, Tomasza Samojlika, Natalię Uryniuk, Monikę Milewską, Artura Gębkę, Sylwię Krachulec, Agatę Dudek i innych.

Dbamy o środowisko i wspieramy polskich producentów.

Wszystkie książki drukujemy w Polsce. Dzięki temu mamy kontrolę nad procesem produkcyjnym i możemy wybrać opcję druku, papier i farby posiadające odpowiednie certyfikaty poświadczające ich neutralny wpływ na środowisko.

Projektując książki wybieramy formaty, które nie generują zbędnych odpadów papieru. Staramy się nie inwestować w reklamę papierową oraz takie produkty, które nie nadają się do recyclingu lub po prostu generują odpady (np. ulotki foliowane, naklejki, smycze i inne gadżety reklamowe).

 

Czytelnikom – dzieciom, nastolatkom i rodzicom życzymy, by znaleźli wśród naszych tytułów takie, od których nie będą mogli się oderwać.

 Ania Nowacka-Devillard, Dorota Górska, Katarzyna Węgierek

UDAŁO NAM SIĘ

Nagrody i nominacje  dla nas i naszych autorów:

 • Nominacja do nagrody International Excellence Awards 2017 | The London Book Fair
 • „Coś i Nic“ nominacja do nagrody graficznej 2020 Polskiej Sekcji Ibby
 • „Prawy i Lewy” – nagroda graficzna Grand Jury Prize na BIBF Ananas International Illustration Exhibition 2020 w Pekinie / Beijing International Book Fair
 • Seria książek „RAZ, DWA, TRZY”: zakwalifikowana do wystawy „The Extraordinary Library” w ramach Bologna Book Fair 2019, wyróżnienie w konkursie Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY TRZY/MAM/ KSIĄŻKI na książki rosnące razem z dzieckiem, nagroda w konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej; ekspozycja na wystawie „Cross the b/order.Ilustracja bez granic” w Galerii BWA Zielona Góra;
 • „Raz, dwa, trzy – mówimy” – nominacja do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016
 • „Raz, dwa, trzy – słyszymy” – nominacja graficzna w konkursie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2016”
 • „Maja z księżyca”– nominacja do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca (tekst i ilustracje)
 • „Bajki La Fontaine | Fables” – nominacja graficzna w konkursie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2015”
 • Sprzedajemy prawa do naszych książek za granicę, do Korei, Chin, Białorusi, Czech, Bułgarii, Hiszpanii i Francji.

Wydajemy też książki, które dostały międzynarodowe nagrody:

 • „Emigracja” – nagroda Bologne Book Fair
 • „Czarna książka kolorów” – nagroda Bologne Book Fair
 • „zabawny ptaszek” – nagroda OPERA PRIMA na Bologne Book Fair
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.