• -8,00 zł
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk
Tajemnica Dworu Helmersbruk

Tajemnica Dworu Helmersbruk

40,00 zł 48,00 zł -8,00 zł
Brutto
 

Flora Winter przybywa z mamą do małego nadmorskiego miasteczka Helmersbruk. Zamieszkują w domku portiera znajdującym się na terenie opuszczonej posiadłości rodziny von Hiems. Jest początek grudnia 1975 roku.

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ale nic nie jest takie jak dawniej. Nie ma taty, mama jest zajęta pracą, więc Flora jest zdana sama na siebie. W wolnym czasie zwiedza teren wokół starego dworu. Bardzo szybko przekonuje się, że rezydencja ma swoje tajemnice… Czy naprawdę słyszała muzykę, dochodzącą z pokoju w wieżyczce, czy to wyobraźnia spłatała jej figla? Kto podrzuca jej figurki ze starej szopki? Dlaczego w nocy słychać stukot kopyt? I kim jest chłopiec, który pojawia się i znika, zanim Flora zdąży się odezwać. Stary dwór nie wydaje się tak opuszczony, jak wszyscy myślą.

 

Książka składa się z dwudziestu czterech rozdziałów – po jednym na każdy dzień od pierwszego grudnia aż do Wigilii – i każdy zbliża Florę do odkrycia prawdy o posiadłości von Hiemsów oraz o niej samej.

 

Polecają:

 

Książka wydana w ramach projektu KSIĄŻKI NIOSĄCE NADZIEJĘ.

 

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

 

Przygotowanie aplikacji do programu Kreatywna Europa dotyczącej projektu „Książki niosące nadzieję” zostało dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Partnerami projektu są:

9788396796080
1335 Przedmioty
978-83-967960-8-0
9788396796080

Eva Franz, ceniona fińsko-szwedzka autorka kryminałów, konstruuje powieść dla nastolatków, nie bojąc się połączenia historii o żałobie i stracie z pełną nostalgii, duchów i sensacyjnych intryg powieścią przygodową. Tworzy bogate portrety psychologiczne, pełne werwy postacie, absolutnie wciągającą fabułe i na dodatek planuje akcję książki w taki sposób, by obejmowała dwadzieścia cztry dni umieszczone w dwudziestu czterech adwentowych rozdziałach.

Biserka Cejović, Książki. Magazyn do czytania

Bardzo podobają mi się takie klimatyczne książki z odrobiną dreszczyku, zagadką i grudniową aurą. Bo gdzieś tam obok odkrywania historii rodzinnych, cały czas zbliżamy się do świąt. Przeplatają się tu szczęście i nieszczęście, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzinę sprzed lat. Flora natomiast powoli odnajduje spokój (i skarb), który jak się okazuje był jej i mamie bardzo potrzebny.

Anna Jankowska, Aktywne czytanie

„Tajemnica Dworu Helmersbruk” Evy Frantz, fantastycznie zilustrowana przez Elin Sandström, to opowieść odpowiadająca na potrzeby wszystkich tych, którzy za bożonarodzeniowym świętowaniem, pełnym ciepła i czasami aż nazbyt beztroskiej atmosfery, dostrzegają mrok, niekiedy nawarstwiający się latami, a pokazujący swoje oblicze w najmniej oczekiwanych momentach.

Paulina Zaborek, Kultura Liberalna

To niezwykle emocjonująca opowieść pełna tajemnic, zagadek i duchów. Trzymająca w napięciu od początku do końca. Powoli odpowiadająca na wszystkie stawiane pytania. Nie będę ukrywać, że bardzo kusiło mnie, żeby przeczytać ją szybciej. Postanowiłam jednak wytrzymać i zakończenie poznałyśmy dopiero 24 grudnia. Czy nas rozczarowało? Nie! Zachwyciło, podobnie jak każdy wcześniejszy rozdział. Piękne połączenie przeszłości i teraźniejszości. Międzypokoleniowa opowieść o rodzinnych tajemnicach, sporach. O miłości, marzeniach. O wielkim talencie i niezwykłych umiejętnościach. O wielkiej stracie. Krótko mówiąc, o życiu, z jego wszystkimi blaskami i cieniami. Wszystko ubrane w zimową szatę, z bożonarodzeniowymi elementami.

Tosi mama 

Przyznam szczerze, że to ogromne wyzwanie, by po rozdziale odłożyć książkę na kolejny dzień. Nie raz łapaliśmy się na tym, że odruchowo czytaliśmy następny rozdział. Dlaczego? Bo ta historia wciąga i nie daje o sobie zapomnieć.

W roli mamy

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.