• -8,00 zł
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan
Ten Pan

Ten Pan

38,00 zł 46,00 zł -8,00 zł
Brutto

Tekst: Artur Gębka
Ilustracje: Natalia Chirkowska
Format: 200 x 250 mm
Liczba stron: 64
Rodzaj: książka dla dzieci
ISBN: 978-83-967960-6-6
Oprawa: twarda
Data premiery: wrzesień 2023
Wiek: 8+
Cena okładkowa: 46 zł

 

Kim był Ten Pan? Dlaczego całymi dniami krążył między blokami? Gdzie był jego dom? Nikt nie wiedział, nikt też nie pytał. Nie wiedział tego nawet on sam.

Ten Pan nosił bardzo długi płaszcz, tak wielki, że cały się pod nim chował. Chciał być niewidzialny. Mieszkańcy osiedla obserwowali go, marszcząc groźnie brwi – woleliby go nie widzieć. Tylko jeden chłopiec patrzył na niego zupełnie inaczej, z troską, bo zbliżała się zima. Co się wtedy stanie z Tym Panem?

Ten Pan to opowieść o bezwarunkowej akceptacji. O dziecięcej otwartości na drugiego człowieka, która nie zdążyła przesiąknąć uprzedzeniami i surowymi ocenami budowanymi na bazie pozorów. Jest to również historia o nadziei. Pokazuje, że czasem drobne gesty mogą doprowadzić do wielkich zmian. Może warto wykonać odważny krok i odkryć, czy gdzieś za rogiem nie czeka na nas coś dobrego?

Nagrody:

Książka roku Polskiej Sekcji Ibby 2023 (WYRÓŻNIENIE)

Wystawa ilustracji BABALUNGA I KAMOLONGOS, Walencja, Hiszpania, WYRÓŻNIENIE

***

Partnerami książki są:

fundacja-la-fontaine.webp fundacja-idylla.webp 

Książkę polecają: 

dobra-fabryka.webp fundacja-kapucynska.webp

Każdego roku, gdy nadchodzi zima, Dobra Fabryka swoje działania kieruje do ubogich i osób w kryzysie bezdomności. Dla nich zima, to prawdziwe wyzwanie i walka o przetrwanie. Kurtka, buty, śpiwór, termos, to tylko część rzeczy, które potrzebują. Możesz wesprzeć dla bezdomnych i ubogich w Warszawie, dokładając cegiełkę do akcji Ciepła Paka.

Mateusz Gasiński, prezes Fundacji Dobra Fabryka

9788396796066
669 Przedmioty
Nowy
9788396796066
9788396796066

My Takich Panów w Dobrej Fabryce spotykamy często. Wiemy z jakimi trudnościami muszą się na co dzień mierzyć. Wiemy, że często potrzebują pomocy w najprostszych sprawach. Ale wiemy też, że oprócz tego, potrzebują być widziani. Opowieść zawarta w książce Artura Gębki pomaga zrozumieć, jak się ich nie bać... Dobra Fabryka z dumą patronuje tej wspaniałej książce.

Mateusz Gasiński, Prezes Fundacji Dobra Fabryka

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.