• -8,80 zł
W tej powieści wszyscy umierają
W tej powieści wszyscy umierają

W tej powieści wszyscy umierają

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
35,20 zł 44,00 zł -8,80 zł
Brutto

Dostępne także jako:

Tekst: Beka Adamaszwili
Przekład: Magda Nowakowska
Liczba stron: 192
Rodzaj: powieść
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-965236-2-4
Data premiery: wrzesień 2022
Wiek: dla dorosłych
Cena: 44 zł
Książka dostępna również jako ebook.

Przeczytaj fragment

 

W dniu, w którym Memento Mori zdaje sobie sprawę, że jest postacią z supermocą podróżowania po książkach, postanawia zaatakować pisarzy, którzy skazują swoich bohaterów na śmierć. Wraz z grupą równie niezwykłych postaci wyrusza w nieprawdopodobną podróż po literackich dziełach i epokach, z reguły odnosząc sukcesy. Wszystko jednak wywraca się do góry nogami, gdy Mori odkrywa, że ​​w książce, której jest bohaterem, autor też postanawia kogoś zabić…

W tej historii tylko kilka stron dzieli Shakespeare’a, Prousta, Hemingwaya od Leonarda di Caprio, Samuela Becketta, Przyjaciół czy Doktora Who. Tu historia przeplata się z baśnią, baśń z dramatem, mit z współczesnym światem. Dość wspomnieć, że – jest taka możliwość – o życiu na Ziemi decydują tajemniczy Kardaszianie – elita wszechświata.

Napisana w mistrzowskim stylu, nagrodzona Nagrodą Literacką Unii Europejskiej książka usatysfakcjonuje najbardziej wymagających czytelników, zwłaszcza tych, którzy cenią w książce absurdalny humor, zabawę słowem oraz nieposkromioną wyobraźnię autora. To abstrakcyjna, nieprawdopodobna, momentami wręcz szalona historia, w której pełno jest znanych z klasyki literatury, teatru i filmu postaci oraz aluzji do niezliczonej ilości dzieł literackich.

Książka wydana w ramach projektu KSIĄŻKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH.

***

Książkę poleca:
wp.webp

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

kreatywna-europa.webp

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

promesa.webp

Tłumaczenie książki zostało dofinansowane przez Writers'House of Georgia.

writers-house-georgia.webp

9788396523624
957 Przedmioty
Nowy
9788396523624
9788396523624
Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.
Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.