• -8,00 zł
Wolfgang (niezwyczajny)
Wolfgang (niezwyczajny)

Wolfgang (niezwyczajny)

31,00 zł 39,00 zł -8,00 zł
Brutto
 

Wolfgang lubi spisywać listy rzeczy niemożliwych, wie, jak dolecieć na Jowisz, a jego życiem rządzą logika i… muzyka. Tę ceni ponad wszystko. W rzeczywistości chłopiec dużo lepiej rozumie nuty niż ludzi, którzy go najczęściej drażnią. Wolfgang jest chłopcem w spektrum autyzmu.

Po nagłej śmierci matki jedenastoletni Wolfgang musi zamieszkać z ojcem, którego zupełnie nie zna. Postanawia uciec, by rozpocząć naukę w najlepszej akademii muzycznej na świecie, w końcu jest geniuszem – ma iloraz inteligencji 152 i wybitne zdolności muzyczne. Ale nie jest łatwo uciec niepostrzeżenie w kostiumie astronauty i hełmie na głowie…

Nieprawdopodobna historia Wolfganga pozwala spojrzeć na świat oczami osoby w spektrum autyzmu. To opowieść o stracie, marzeniach i potrzebach niezwyczajnego dziecka. Cenny głos w dyskusji dotyczącej neuroróżnorodności oraz świetny punkt wyjścia do dyskusji z dziećmi na ten temat. Pokazuje, że odmienność może być darem, nie problemem, o ile jest otoczona otwartością i miłością. Choć pod pewnymi względami Wolfgang wcale nie różni się od innych dzieci.

Uhonorowana została nagrodą Carlemany dla Promocji Czytelnictwa.

Książka została wydana w ramach projektu Książki do zadań specjalnych.

Książce patronują:

koko-novo.webp scolar.webp

Tłumaczenie książki zostało dofinansowane przez Instytut Ramona Lulla.

Institut-llull.webp

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

kreatywna-europa.webp

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

promesa.webp

 
9788396273888
882 Przedmioty
Nowy
9788396273888
9788396273888

Tej książki nie można przegapić! Piękna, wzruszająca, ważna, bardzo potrzebna.

W naszej bajce

To nie tylko cudowna historia. To ważna lekcja dla naszych dzieci.

Z miłości do książek

Jest to świetna historia, która pozwala spojrzeć oczami osoby ze spektrum. Opowieść o marzeniach, stracie oraz potrzebach takiego niezwyczajnego dziecka. Myślę, że ciekawa książka dla każdego.

Córkowy zawrót głowy

Bądź pierwszą osobą, która napisze recenzje.

Zobacz także

Recenzje (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Produkt dodany do listy ulubionych
Product added to compare.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Widnokrąg S.C. z siedzibą w Piasecznie.

Więcej informacji o korzystaniu przez nas z plików cookies oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.